Talent Vysočiny - Tereza Dvořáková - 7.r.

Kraj ocenil talentované žáky, 10 z nich získá měsíční stipendium, pět žáků obdrželo cenu hejtmana

V prostorách kulturního domu ve Žďáře nad Sázavou se včera v podvečer udělovaly ceny Talent Vysočiny a Cena hejtmana Kraje Vysočina pro rok 2022. Za významné školní úspěchy v celostátních i mezinárodních soutěžích obdrželo v letošním školním roce ocenění 86 žáků základních i středních škol. Za vynikající studijní výsledky patří navíc pěti nominovaným cena hejtmana v podobě finanční odměny 15 000 korun. Nominační komise letos vybírala talenty z celkem 151 zaslaných návrhů.

Ocenění Talent Vysočiny se tradičně uděluje v pěti kategoriích – humanitní, umělecký, technický, přírodovědný a sportovní obor. Ti nejlepší z jednotlivých kategorií mají nárok na desetiměsíční stipendium ve výši 1 500 korun pro základní školy a 3 000 korun pro střední školy, ostatním nominovaným v kategorii základních škol náleží jednorázová odměna 2 000 korun, respektive 4 000 korun pro středoškoláky. „Podpora talentované mládeže je jednou z priorit Kraje Vysočina. Průřezově jednotlivými obory se snažíme talentované žáky vyhledávat a umožnit jim rozvíjet jejich školní aktivity. Pomoci by k tomu měl i nový systém stipendií, který začne fungovat od příštího školního roku,“ přiblížil radní kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala.

Pořadatelem slavnostního večera byl opět Active – středisko volného času, příspěvková organizace města Žďár nad Sázavou.

Ocenění získala ve sportovním odvětví žákyně 7. ročníku Tereza Dvořáková z Jimramova. Takto nominační komise zhodnotila její úspěchy v biatlonu.

Sportovní obor základní školy:

Dvořáková

Tereza

Základní škola a Mateřská škola Jimramov

Tereza je talentovanou sportovkyní věnující se biatlonu. Startuje v kategorii mladších žákyň W13 a v roce 2022 se stala trojnásobnou Mistryní republiky v biatlonu, a to ve sprintu, hromadném závodě a ve štafetě. Je vítězkou Českého poháru v letním biatlonu 2021 a vícemistryní ve sprintu. Na MČR v klasickém lyžování vybojovala 3. místo v hromadném závodě.